У посівах рапса та суреці найчастіше поширені такі різновиди сорних рослин: малолітні — редька дика, гірчиця польова, марь біла, пікульники, гірці, мишей сизий і зелений; зимові — волошки синій, ромашка непахаюча, пастушна сумка; Багаторічний — пиляй повзучий, хвощ польовий, бодяк польовий, осот польовий, в'юночок польовий. Особливо пригнічують сорні рослини виходи.
Під час організації боротьби зі сорною рослинністю на посівах ріпаку та сурепиці важливе місце відводиться агротехнічним прийманням: якісному передпоєвому обробленню поля, пухшому міжряджання, боронуванню посівівів та ін.
Удвох перед посівом озимного ріпаку необхідна передпоєва культивація з боронуванням и ущільненням ґрунту. На сильно засмічених полях проти однорічних і багаторічних злакових, а також однорічних дводольних бур'янів використовують 25%-й к. е. трефлана (1-2,5 кг/га) з розрахунку 200-400 л/га робочої рідини із запашкою гербіциду. У період появи виходів культури, а також навесні, на початку польових робіт, для зниження застареності на широкорядних посівах здійснюють дрібне розпушування ґрунту в міжрядах, на суцільних посівах — боронування поперек рядів.
Під час підготовки ґрунту під яровий ріпак і сурецю виконують і передпоєве оброблення (вирівнювання і культивацію), що дає змогу зменшити кількість проростків і сходів бур'янів. На сильно засмічених полях до посіву ріпаку та сурепиці вносять 25% до. е. трефлану (1-1,5 кг/га) з обов'язковою закладенням гербіциду. У разі появи сходів проводять боронізацію та розпушування міжряджання.
Редекція дика
Яровий ріпак і сурепиця
Озимий ріпак і сурепиця
Гірчиця польова
Яровий ріпак і сурепиця
Озимий ріпак і сурепиця
Висота польової
Яровий ріпак і сурепиця
Озимий ріпак і сурепиця
В'юночок польовий
Яровий ріпак і сурепиця
Озимий ріпак і сурепиця
Внимание! |
Крім ґрунтових гербіцидів (трефлану, а також тріалату) у посівний період для боротьби з бур'янами застосовують лонтрел-300 (0,3-0,5 кг/га), який пригнічує осіння, в'юн польовий, гречушку в'юнкову та інші бур'яни, Використовувати гербіцид потрібно при наявності в культури двох-трьох пар справжнього листя. У фазу одного — чотирьох справжніх листя під час засмічення ріпаку та сурепиці злаковими бур'янами (щітинник зелений, куряче просо, овсюг) посіви обробляють ілоксаном (1,1-1,3 кг/га).
- Ціна: Ціну уточнюйте