Озимий ріпак. Догляд за посівами зводиться до комплексу заходів, що забезпечують отримання дружніх сходів, знищення бур'янів, підтримання ґрунту в пухкому стані, підживлення посівівів, запобігання вимоканню, випорожнення коренів і утворенню крижаної кірки.
У фазі 4-6 листя проводять осіннє боронування легкими або середніми зубовими боронами на швидкості не більш ніж 4-5 км/год.
На широкорядних посівах першу міжрядну культивацію практикують у фазі другої пари листя, але так, щоб не засинати рослини ґрунтом. Для цього культиватори обладнають спеціальними захисними пристосуваннями, а швидкість не має перевищувати 6-7 км/год. Другу культивацію виконують за її потреби та закінчують до змикання рядків.
Крижану кірку на посівах руйнують кольчасто-шпоровими котками. Їх застосовують ранньою весною і там, де відбулося випирання й обрив коренів рослин рапса (не допускаючи підсихання кореневої системи та ґрунту у верхніх шарах).
Вимокання посівок усувають виробом водовідвідних борозен.
З відновленням весняної вегетації, після підживлення озимого ріпаку, поле боронують зубовими боронами поперек рядків. На широкорядних посівах навесні культивують міжряджання.
Суцільні посіви озимового ріпака в умовах вологої осені ростуть швидше та утворюють щільний і потужний стебнистий, що заглушає сходження однорічних бур'янів і щаблі. Однак такі бур'яни, як куряче просо, повілка, пирів, мак польовий, зірчастка та деякі інші, можуть конкурувати з рослинами ріпаку, тому потрібні спеціальні заходи для їхнього знищення (прополка, застосування гербіцидів).
Для усунення засореності посівів ріпа підмаренником чіпким застосовують заходи для його знищення в посівах попередньої культури.
Яровий ріпак. Для успішної боротьби з бур'янами на посівах застосовують інтегровану систему захисту, що містить попереджувальні, агротехнічні, хімічні та біологічні методи боротьби.
Запобіжні заходи:
- очищення насіного матеріалу з доведенням його до посівних кондицій I класу;
- правильна підготовка, зберігання і використання кормів і гній;
- знищення бур'янів на необроблюваних землях, науково обґрунтоване чергування культур у севообертах із поверненням ріпаку на попередньому полі не раніше ніж за 4 роки.
Внимание! |
Агротехнічні заходи містять севооберти, систему основного та передпосувного оброблення ґрунту, догляд за посівами.
Дуже важливі хімічні заходи:
- осіннє внесення гербіцидів типу 2,4-Д у системі основної обробки ґрунту;
- використання гербіцидів під передпоєву культивацію з негайною запашкою їх у ґрунт;
- застосування гербіцидів у період утворення 3-4 листя у ріпака проти волошки, бодяка польового, ромашки, осота, хрестовика, молоча та ін.
Внимание! |
- Ціна: Ціну уточнюйте