У поукосних посівах ріпак висівають після прибирання однорічних трав на корм, раннього картоплі, багаторічних трав та інших ранозбірних культур, у поживних — після прибирання озимих і ранніх ярових зернових культур. Після прибирання попередніх культур ґрунт дискують або пашут із одночасним боронуванням. Перед посівом ґрунт прикочують. Як озимий (в Європейській частині), так і яровий ріпак (в Сибіру) максимальну продуктивність забезпечують під час перебування наприкінці другої — початку третьої декади липня.
Під час оброблення озимового ріпаку азотні добрива вносять під передпоєву обробку — 60-90 кг/гад. в. Фосфорно-калійні добрива під час утримання фосфору та калію в межах 15-20 і 10-15/мг ґрунту використовують тільки під передню культуру. У разі низького вмісту цих елементів у ґрунті фосфор і калій (40-60 кг/га) застосовують спільно з азотними добривами.
У поукосних посівах у Європейській частині озимовий ріпак можна висівати в суміші з іншими культурами. Для змішаного посіву використовують овес, горох, соняшник, редьку олійну або гірчицю білу. Норми висівки: рапса — 5-6 кг/га, редьки олійної або гірчиці білої — 20-25, вівса — 100-130, соняшника — 10-15, гороху — 90-100 кг/га. Спочатку сіють великосименні культури, потім, після прикочування, дрібносеменні. У Сибіру під час поукосного та житнього посівівів ярового ріпаку висівають у чистому вигляді — норма 3 млн. наских насіння на 1 га. У Європейській частині його висівають у пожитивних посівах у першій декаді серпня, можна й у чистому вигляді (норма висіву — 2,5 млн. передпокоївих насіння на 1 га).
- Ціна: Ціну уточнюйте